Haber

Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybedenlerin aileleriyle birlikte dua etti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 6 Şubat depreminin yıl dönümünde Ebrar Sitesi’nde yaşayan baba Şaban Şimşek, 7. katta oturan oğlu Baki, gelini Yasemin ve torunları Gökçe, Yağız ve Ayaz’ı toprağa verdi. , depremin yıl dönümünde çocuklarıyla birlikte mezar başında dua ederek yas tuttu. uzaklaşırdı.

Ebrar Sitesi’nde yaşayan ve oğlu Baki, gelini Yasemin ile 7’nci katta oturan torunları Gökçe, Yağız ve Ayaz’ı toprağa veren baba Şaban Şimşek, depremin yıl dönümünde çocuklarının mezarı başında dua etti. Kozan Mezarlığı’nda çocuklarını ziyaret eden Şimşek, acılarının dün gibi olduğunu belirterek, “Deprem yılı oldu. Bu depremde 5 çocuğumu kaybettim. Benim için bu deprem bugün gibi, biz de öyleyiz. Ben de aynı acıyı yaşıyorum. Bir yerde mutluyum, çocuklarımın cenazesine ulaşabildim, onlar için dua edebiliyorum.” . Öldüklerine mi üzüleyim, bulduğuma mı sevineyim, mezarları olduğuna mı sevineyim? Kahramanmaraş’a gittim, insanlar hâlâ cenazelerini arıyor. Acım azalmadı ama en azından çocuklarımın cenazelerini bulabildik. Hayatımdan 5 tanesini yerde kaybettim. Oğlum, gelinim, torunlarım. Allah bu acıyı kimseye affetmesin. “Geç oldu ama bana sorun. Allah bu acıyı ne ülkemize ne de başka bir insanlığa yaşatmasın” dedi.

Oğlunun 2008 yılından bu yana Kahramanmaraş’ta yaşadığını kaydeden Şimşek, “Askerlik şubesinde güvenlik amiri olarak çalışıyordu. Eşi Yasemin de öğretmendi. Bugün ölüm yıl dönümü ama gideceklerdi. Bu yıl buraya nakil talebinde bulundum, takdir böyleydi, iki torunum ilkokula gidiyordu, biri 2 yaşındaydı, Allah’tandı.” “Bir şey. Ebrar Sitesi’nde 8 katlı bir binanın 7’nci katında oturuyorlardı” dedi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu