Ekonomi

NetApp, Aston Martin F1 Takımı ile ortaklığını genişletiyor

SAN JOSE, Kaliforniya – Akıllı veri altyapısında lider NetApp (NASDAQ: NTAP), Aston Martin Aramco Formula 1 Takımı ile olan ilişkisini yenileyerek ekibin Küresel Bilgi Altyapısı Ortağı rolünü sürdürdü. Aston Martin’in 2021 yılında Formula 1 yarışlarına geri dönmesiyle başlayan işbirliği, takımın 2023 döneminde sekiz kez ilk üçte yer almasına yardımcı olan bir temel üzerine kurularak takımın dördüncü döneminde de devam edecek.

Ortaklık, yarış grubu tarafından üretilen ve performansın optimize edilmesi açısından çok değerli olan büyük miktardaki verileri yönetmek için NetApp teknolojisinden yararlanıyor. Yüzlerce sensörden toplanan veriler, pist sıcaklığı ve lastik bozulması gibi yarış koşullarının çeşitli yönleri hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayarak ekibin stratejik kararları hızlı bir şekilde almasına olanak tanıyor.

Aston Martin Aramco CIO’su Clare Lansley, NetApp ile ortaklığın değerini vurguladı ve şunları söyledi: “NetApp bu yolculukta bizimle birlikte oldu ve Silverstone’daki AMRTC’deki genel merkezimizde ve pist kenarı operasyonlarımız boyunca temel işlerimizden biri oldu.Bir rol oynuyor. “Verileri performansımızı artırmak ve daha hızlı ilerlemek için kullanıyoruz ve NetApp™’in ekiple işbirliği bu başarı için hayati önem taşıyor.”

NetApp’ın FlexPod veri merkezi çözümü ve Cloud Volumes ONTAP gibi çözümler, ekibe hız, güvenilirlik, gözlemlenebilirlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sunar.

NetApp Pazarlama Müdürü Gabie Boko, NetApp ile Aston Martin Aramco ekibinin çığır açan performans ve yenilikçiliğe yönelik ortak kararlılığının altını çizdi. Boko, NetApp’in akıllı bilgi altyapısının Formula 1’de rekabet edebilmek için gerekli hızı sağladığını belirtti.

Bu duyuru NetApp tarafından yapılan bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

NetApp (NASDAQ: NTAP), Aston Martin Aramco Formula 1 Takımı ile olan ilişkisini güçlendirirken, şirketin mali ölçümleri büyümeye hazır sağlam bir iş modelini yansıtıyor. InvestingPro İpuçlarından birinde vurgulandığı gibi, NetApp’in agresif hisse geri satın alma stratejisi, yönetimin şirketin değerine olan güveninin altını çiziyor. Bu, yüksek hissedar getirisi ile birleştiğinde, hissedar değeri sağlama konusunda başarılı bir geçmişe sahip şirketleri arayan yatırımcılar için cazip olabilir.

Ayrıca NetApp’in temettü ödemelerini 12 yıl üst üste sürdürme taahhüdü, bunun yatırımcılar için güvenilir bir gelir akışı olduğunu gösteriyor. Piyasa değeri 18,1 milyar dolar ve Fiyat/Kazanç (F/K) oranı 27,07 olan şirketin değerlemesi, özellikle F/K’nın düzeltildiği 2024 yılı 2. çeyreği itibarıyla daha olumlu bir görünüme sahip. son on iki aylık oran ise 22,29’dur. Kazanç perspektifine işaret etmesi dikkate alındığında dikkat çekicidir. Fiyat/Defter oranı 23,5’tir ve yatırımcıların bir şirketin net varlıklarına göre ne durumda olduğunu anlamak için sıklıkla baktığı bir ölçümdür.

Büyüme ve kârlılık açısından NetApp, son üç ayda toplam getiride %16,41’lik bir fiyatla güçlü bir getiri elde etti; bu, şirketin Aston Martin’li iştiraki sayesinde pistteki performansıyla paralellik gösteriyor. Analistler, NetApp’in son on iki aydaki olumlu performansıyla desteklenen bu yıl için kârlılık tahmininde bulunuyor.

Daha fazla bilgi ve ayrıntılı analiz isteyen okuyucular için InvestingPro, aboneliklerde %50’ye varan indirim sunan özel bir Yeni Yıl indirimiyle ek ipuçları sunuyor. SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğine %10 ek indirim SFY241 Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 ek indirim alabilirsiniz. NetApp’in mali durumu ve pazar konumu hakkında daha derin yatırım bilgileri sunabilecek daha fazla InvestingPro İpuçları mevcuttur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu