Haber

Muhalefet Arnavutluk Parlamentosu’nda Sis Bombası Kullandı!

Arnavutluk Parlamentosu’nda bazı yasa tasarılarının görüşülmesi için bir oturum düzenlendi. Muhalefet milletvekilleri oturumu protesto etmek için parlamentoda sis bombası kullandı.

Arnavutluk Parlamentosu’nda yapılması planlanan oturumda Arnavutluk Ceza Kanunlarının tartışılması bekleniyordu.

Arnavutluk Parlamentosu kaynaklarına göre, bazı yasa tasarılarında yapılacak değişiklikler gazetecileri ve diğer medya çalışanlarını ilgilendiriyor. Söz konusu değişiklikler arasında medya çalışanlarının hukuki savunmalarının artırılması da yer aldı.

Ana muhalefet partisi Arnavutluk Demokrat Partisi (PD) milletvekilleri ve diğer muhalefet partisi milletvekilleri oturum sırasında protesto gösterisi düzenledi.

Muhalefet milletvekilleri parlamentoda sis bombası kullandı. Milletvekilleri sandalyelerini kürsü önüne yerleştirerek, sis bombası kullanarak oturumun yapılmasına karşı çıktı.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ve Meclis Başkanı Lindita Nikolla’nın parlamentoyu kişisel kurumlarına dönüştürdüğünü iddia eden muhalefet milletvekilleri, protestolarına devam edeceklerini açıkladı.

Arnavutluk’ta muhalefet partileri daha önce parlamentoda sis bombası kullanmıştı. Mecliste sis bombası kullanan 8 milletvekiline 10 gün süreyle meclis çalışmalarından men cezası verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu