Haber

Muğla’da Gümüşlük ve Gümbet’te tedavinin yüzde 77’si tamamlandı

MUĞLA (İGFA) –Muğla Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en değerli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da altyapı yatırımlarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bodrum’un altyapı yaralanma oranını yüzde 46’dan yüzde 91’e çıkaracak olan Bodrum kanalizasyon, Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ve Torba Kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi projelerinin inşaatları hızla devam ediyor.

Tüm bu büyük yatırımlara ek olarak Gümbet ve Gümüşlük Mahallelerindeki arıtma tesislerinin kapasiteleri artırılarak tesis kapasiteleri 200 bin kişiye hizmet verecek noktaya getirilecek.

TAMAMLANDIĞINDA 200 BİN NÜFUSA HİZMET VERECEK

Bodrum’daki arıtma eksikliklerinin tamamen giderilmesi için yeni projelere de imza atan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Gümbet ve Gümüşlük mahallelerindeki atıksu arıtma tesislerinin kapasite artırma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Proje kapsamında, Gümbet ve Gümüşlük Mahallelerindeki atıksu arıtma tesislerinin cari kuru üzerinden 226 Milyon 580 Bin TL yatırımla kapasiteleri artırılacak ve 200 bin kişiye hizmet vermesi sağlanacak.

Gümbet’teki atıksu arıtma tesisinin mevcut kapasitesi yaklaşık 3 kat, Gümüşlük atıksu arıtma tesisinin kapasitesi ise yaklaşık 4 kat artırılacak.

Böylece 9.600 m3/gün kapasiteli Gümbet AAT 29.900 m3/gün’e, 2.500 m3/gün kapasiteli Gümüşlük AAT ise 9.900 m3/gün’e çıkarılacaktır.

Projede devam eden çalışmalar kapsamında, genel tamamlanma oranı yüzde 77’ye yükseldi.

merkezefendiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu