Haber

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 6 yaşındaki kız çocuğunun nikah masasına oturmasıyla ilgili paylaşım yapan Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit’e soruşturma.

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı HKG’nin 6 yaşındaki kızıyla evlendiği iddiası Türkiye’de büyük infial yarattı.

OKUL MÜDÜRÜNDEN TEPKİLENEN PAYLAŞ

Yaşanan skandalın ardından İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit’in paylaşımı olay kadar tepki çekti. Koçyiğit’in paylaşımında, “Ey iman edenler! Eğer o size kötü bir haber getirirse, o haberin doğruluğunu araştırın ki, bilmeden bir topluluğa zarar vererek yaptığınıza pişman olmayasınız. (Hucurat: 6) Bu ayet muhataptır. Ey iman edenler, iftira atmaya, iftira atmaya devam edebilirsiniz!” sözlerini kullandı.

BAKANLIK İNCELEME VE SORUŞTURMA BAŞLATTI

Tepkilerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul’da bir okul müdürünün cinsel istismar olayına ilişkin sosyal medya paylaşımları hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Kız çocuğunun evlendirilerek cinsel istismara maruz kaldığı ve kamuoyunda infiale yol açan haberin ardından İstanbul’da bir okul müdürünün sosyal medya paylaşımları hakkında Bakanlığımızca soruşturma ve soruşturma başlatıldı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu