Haber

Kocaeli Derince’de meydana gelen patlamada 12 kişi yaralandı.

Kocaeli’nin Derince ilçesindeki Toprak Mahsulleri Ofisi silolarında 3’ü ağır 12 kişinin yaralandığı patlamanın ardından Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Bağcı ile Kocaeli Valisi Seddar Yavuz bölgede incelemelerde bulundu. Patlamada 60 silodan 13’ünün hasar gördüğünü belirten Vali Yavuz, “İlk tespitlerimize göre buğday tozunun sıkışması sonucu kıvılcım çıkması sonucu patlama ve yangın meydana geldi” dedi.

Kocaeli’nin Derince ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi’ne ait silolarda bugün saat 14.40 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından yükselen dumanlar şehrin dört bir yanından görüldü. Gölcük, Körfez ve Derince ilçelerinde binaların camları bile sarsıldı, tonlarca tahılın bulunduğu depolar ağır hasar gördü. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Bağcı, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal ile birlikte bölgeyi ziyaret etti.

“Burada 60 silomuz var, 13’ünü hasarlı bulduk”

Olayla ilgili açıklama yapan Vali Yavuz, “İlk tespitlerimize göre Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) silolarına buğday tozunun sıkışması sonucu patlama ve yangın meydana geldi. Nasıl olduğu konusunda gerekli inceleme ve incelemeler yapılacak. oldu ve sebebini.İnceleme ve araştırmaların ardından kesin sonuçları sizlere bildireceğiz.Bu patlamada 12 kardeşimiz yaralandı.Şimdiye kadar 3 kardeşimizin durumu biraz daha ağır ama sağlıkları iyi. 9 kişinin durumu daha uygun.Yaralılara bir kez daha acil şifalar diliyoruz.Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Bağcı ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal ile birlikte teknik heyetlerden bilgi aldık.Konu her yönüyle araştırılıyor ve araştırılıyor. Burada 60 silomuz var, 13’ü hasarlı. Tespit ettik. İncelememiz devam ediyor” dedi. – KOCAELİ

mahmudiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu