Ekonomi

Enerjinin kalbi EIF Nisan’da Gaziantep’te atacak

GAZİANTEP (İGFA) – 26-28 Nisan tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenecek fuar öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Domino Fuarcılık AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dilek ile görüşmeye geldi.

Belediye Başkanı Fatma Şahin, toplantıda yaptığı konuşmada, belediyenin kurumsal kapasitesini artırmak için 2014 yılından bu yana çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Belediyemiz bünyesinde bulunan GBB Enerji AŞ Türkiye genelinde tektir. Yenilenebilir enerji veya çevre projeleri gibi konularda şirketleşme olmadan ilerlemek mümkün değil. Bu tür kurumsallaşma modelleri ile hızlı hareket etme imkanına da sahipsiniz. Bu konudaki yaklaşımımız yerel yönetimlere de yön veriyor. Bu nedenle EIF Enerji Kongre ve Fuarı’nın 16 yıl aradan sonra ilk kez Gaziantep’te yapılacak olması bizim için çok önemli” dedi.

Middle East Expo Center’da gerçekleştirilecek etkinlik, güneş enerjisi yatırımları odaklı tasarlanacak. Etkinlik, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nin tüm yetkili ekipleri, üst düzey yetkilileri, idari meclisleri ve liderlerinin desteğiyle gerçekleştirilecek.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile GBB Power AŞ’nin ikişer stant açacağı fuarda, elektrik alanında yerli ve yabancı 250 yatırımcı firmanın yanı sıra Almanya, Çin, Portekiz gibi ülkelerden katılımcılar yer alacak.

Fabrika sahipleri, ziraat işletmecileri ve ilgili tüm sanayi kuruluşlarında görev yapan satın alma yetkililerinin etkinliğe ziyaretçi olarak katılması beklenirken, fuara katılımcı sayısının 15 bin civarında olacağı tahmin ediliyor.

cigliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu