Ekonomi

Gün Ortası Hisse Senedi Performansı: Travelers, JB Hunt Düştü; United Airlines, Abbott Kazandı

Investing.com — Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ana borsa endeksleri, şirketlerin üç aylık mali sonuçlarını raporlamaya devam etmesiyle Çarşamba günü düşüş yaşadı.

İşte bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en önemli hisse senedi fiyat hareketlerinden bazıları:

United Airlines (UAL) hisseleri, havayolu şirketinin içinde bulunduğumuz çeyrek için tahminleri aşacak kazançlar öngörmesi ve ayrıca ilk çeyrek için beklenenden daha küçük bir zarar bildirmesi ve bunu hava yolculuğuna olan güçlü talebe bağlamasının ardından %13 oranında artış gösterdi.

Travelers (TRV) hisseleri, sigorta şirketinin, reasüransın etkisi dikkate alındıktan sonra, özellikle ABD’nin orta ve doğu bölgelerindeki yoğun rüzgar ve dolu fırtınaları nedeniyle, doğal afetlerle ilgili kayıplarda önemli bir artış olduğunu ve bir önceki yıl 535 milyon $’a kıyasla 712 milyon $’a ulaştığını bildirmesinin ardından %8 azaldı.

Abbott Laboratories (ABT) hisseleri, tıbbi cihaz üreticisinin, tıbbi prosedürlere olan yüksek talep nedeniyle cihazlarının güçlü satışlarını gerekçe göstererek çeyrek için kar beklentilerini aşmasına ve yıl için beklenen minimum kazancı artırmasına rağmen %3,8 oranında düştü.

JB Hunt (JBHT) hisseleri, lojistik şirketinin analistlerin tahminlerinin altında kalan çeyreklik kazançlar bildirmesinin ardından, en büyük iş segmentinde gelirdeki düşüş ve navlun aracılığı operasyonlarında fiyatlandırmadaki zorluklarla birlikte %7,8 oranında değer kaybetti.

ASML (AS:ASML) Amerikan Depo Sertifikaları, yarı iletken üreticilerine ekipman tedarik eden Hollandalı şirketin ilk çeyrek için beklentilerin altında yeni siparişler açıklamasının ardından %7,4 oranında geriledi, ancak Çin’e satışları ABD’nin başını çektiği kısıtlamalara rağmen sabit kaldı.

Morgan Stanley (NYSE:MS) (MS) hisseleri, Bloomberg’in finansal hizmetler firmasının bu hafta Asya’daki yaklaşık 50 yatırım bankacılığı pozisyonunu azaltmayı planladığını ve bunun öncelikle Hong Kong ve Çin’deki operasyonları etkileyeceğini bildirmesinin ardından %1 arttı.

Tesla (TSLA) hisseleri, elektrikli araç şirketinin, İcra Kurulu Başkanı Elon Musk’ın daha önce Delaware’deki bir mahkeme tarafından geçersiz olduğuna karar verilen 2018 yılı tazminat paketinin onaylanması da dahil olmak üzere çeşitli teklifler için hissedar oylaması talebinde bulunmasının ardından %0,7 düştü.

Eli Lilly (LLY) hisseleri, ilaç şirketinin yaygın olarak kullanılan kilo verme ilacı Zepbound’un iki ileri klinik çalışmada uyku apnesi tedavisinde potansiyel faydalar gösterdiğini açıklamasının ardından %0,5 oranında yükseldi.

Autodesk (ADSK) hisseleri, yazılım şirketinin Nisan ayı başında belirttiği serbest nakit akışı ve GAAP dışı faaliyet marjı rakamlarının doğruluğuna ilişkin devam eden iç incelemesinin henüz sonuçlanmadığını açıklamasının ardından %7 düştü.

Urban Outfitters (URBN) hisseleri, mağazalara yapılan müşteri ziyaretlerindeki azalmaya bağlı olarak analistler tarafından ‘hold’ notundan ‘underperform’ notuna düşürülmesinin ardından %3,7 oranında değer kaybetti.

U.S. Bancorp (USB) hisseleri, bankacılık kurumunun ilk çeyrek mali sonuçlarının analistlerin beklentilerini karşılamamasının ardından %5 düştü.

Louis Juricic tarafından hazırlanan ek rapor

Bu makale AI’nin yardımıyla hazırlanmış ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu