Haber

Ertuğrul Günay, CHP’nin adaylık teklifini reddetti

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için yeniden sandık açılacak.

Ancak CHP’nin bazı bölgelerinde belediye başkan adayları hala belli değil.

Belirsizliğin devam ettiği bu illerden biri de Ordu’dur.

Ordu’da belirsizlik devam ederken Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Günay, CHP’den Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı teklifi aldığını ancak bu teklifi reddettiğini açıkladı.

CHP’nin teklifini reddetti

Teklifin detaylarını anlatan Günay, şunları söyledi: “Hatalara itiraz etmenin bedeli olarak 10 yıldır yeniden bağımsız oldum.”diye vurguladı.

Günay, teklifin ‘Tarafsız-bağımsız bir ortak isme ihtiyaç varken’Gelmesinin kendisi için daha anlamlı olacağını belirterek, “Şu anda bir parti kalıbına sığabileceğimi, ‘hak, adalet ve demokrasi’ anlayışımın mevcut partilerin sınırları içine sığabileceğini düşünmüyorum.”söz konusu.

Saadet Partisi’ne de teşekkür etti

Günay, Saadet Partisi’nin de kendisini ziyaret ettiğini belirterek, “Yaklaşık bir ay önce Ordu Saadet Partisi İl Başkanı meslektaşım heyetle ziyaretime gelerek ‘ortak adaylık’ konusunda fikrimi sorma nezaketinde bulundu. Herkese teşekkür ediyorum.”söz konusu.

“Hiçbir partiyle bağım yok ama hemen hemen her çevreden, her partiden dostlarım, meslektaşlarım var.”

Ertuğrul Günay’ın konuyla ilgili sözleri şöyle:

“Geçen hafta CHP Ordu İl Başkanı, milletvekilleri ve değerli Genel Başkan, Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için öneride bulunma nezaketinde bulundular. Akabinde birçok hemşehrim bu öneriyi paylaştı. Yaklaşık bir ay önce meslektaşım, Ordu’daki Saadet Partisi İl Başkanı da bir heyetle beni ziyaret etti. ‘Ortak adaylık’ konusundaki niyetimi sorma nezaketini gösterdi. Hepsine teşekkür ediyorum. 10 yıldır yeniden bağımsız oldum – hatalara itiraz etmenin bedeli olarak. .Benim hiçbir partiye bağlılığım yok ama hemen hemen her çevreden ve partiden arkadaşlarım ve meslektaşlarım var.Geçmişte bu öneri geçti.Ülkemizin ihtiyaç duyduğu bir dönemde bahar gelseydi daha anlamlı olurdu diye düşünüyorum. ‘Tarafsız – bağımsız bir ortak isim’. Şu anda bir parti kalıbına sığabileceğimi, ‘hak, adalet ve demokrasi’ anlayışımın mevcut partilerin uçlarına sığabileceğini düşünmüyorum. Bu öneriyi iyi niyetle yapın. Onları kazandıran tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Millete hizmet aşkıyla yola çıkan tüm adaylara başarılar diliyorum. “Ülkemizde adalet ve barışın bir an önce hakim olması ümidiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Hem CHP’de hem de AK Parti’de geçmişi var.

Öte yandan 1992-1994 yılları arasında Genel Sekreter olarak görev yapan Ertuğrul Günay, 2004 yılında CHP’den ihraç edildi ve 2007 yılında AK Parti’ye katıldı.

Aynı yıl yapılan genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili seçilen Günay, 60. ve 61. hükümetlerde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yaptı.

Ordu, İstanbul ve İzmir Milletvekilliği de yapan Günay, 2013 yılının son aylarında AK Parti’den istifa etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu