Teknoloji

Dünyanın ilk altıncı nesil uçağı tanıtıldı: İşte “görünmez” bombardıman uçağı B-21 Raider

ABD ordusu, 30 yıl sonra ilk yeni hayalet bombardıman uçağı B-21 Raider’ı tanıttı . uçağı geliştirmek Northrop Grumman Pentagon, B-21’i resmi olarak Northrop Grumman’ın Palmdale, California’daki fabrikasında düzenlenen bir etkinlikte tanıttı, ancak birden fazla detayı hala bir sır olarak kalıyor. Etkinlikten önce şirket ” dünyanın ilk altıncı nesil uçağı‘, bugün hizmette olan askeri jetlerden teknolojik olarak çok daha gelişmiş olduğunu ima ediyor.

ABC News’e göre, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austinolay sırasında başka hiçbir uzun menzilli bombardıman uçağının uzunluğu [B-21’in] verimliliğiyle boy ölçüşemez.Ayrıca, düşük gözlemlenebilir teknolojideki elli yıllık ilerlemelerin uçağa aktarıldığını ve en gelişmiş hava savunma sistemlerinin bile gökyüzünde bir B-21 tespit etmekte sorun yaşayacağını söyledi.

Northrop Grumman, daha önce yaptığı açıklamada uçağın yeni nesil kapalı teknoloji kullanılarak tasarlandığını söylemişti, Böylece gelişmiş radarlar ve hava savunma sistemleri tarafından dahi tespit edilemeyecek şekilde tasarlanmıştır. dedi. Air and Space Force Magazine’e göre, bir Northrop Grumman yetkilisi, görev ortasında yüzlerce saat bakım gerektiren mevcut modelin aksine, B-21’in her gün tam kapalı modda uçabileceğini söyledi. Uçak, daha ucuz ve bakımı daha kolay bulut tabanlı bir dijital altyapı kullanacak ve ordu, gelişen tehditlere karşı her zaman koruma sağlamak için diğer bileşenler için hızlı yükseltmeler sunabilecek.

Northrop Grumman şu anda çeşitli üretim aşamalarında altı B-21 üzerinde çalışıyor, ancak Hava Kuvvetlerinin bunlardan en az 100 tane sipariş etmesi bekleniyor. Ordu, ilk uçaklar 2020’lerin ortalarında hizmete girmeden önce, önümüzdeki yıl California’da hayalet bombardıman uçağını test etmeye başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu