Haber

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi hava sıcaklıklarının artmasıyla gıda denetimlerini artırdı

Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Belediyesi, kentte hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ilçede vatandaşların sağlığını korumak amacıyla gıda denetimlerini artırdı.

Diyarbakır’da hava sıcaklıklarının mevsim normlarını aşmasıyla birlikte Yenişehir Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede faaliyet gösteren pastane, fırın ve marketlerin tüm reyonlarında gıda ve hijyen denetimleri gerçekleştirdi. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Murat Beşikci’nin talimatıyla denetimlerini sıklaştıran Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların tükettiği işlerde kullanılan malzemelerin hijyen ve son kullanma tarihlerini mercek altına aldı.

13 iş yerine ceza

İlçe uçlarında yer alan marketler ile fırın, pastane ve unlu mamuller üretimi yapan işyerlerinde gıda güvenliği, kalite ve hijyen kuralları çerçevesinde yapılan kontrollerde 13 işyerinin ceza aldığı iş yerlerinde polis ekipleri ağırlık ve hijyen kontrollerini aralıksız sürdürdü.

Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Beşikci, “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için hem hijyen hem de fahiş fiyat denetimlerimiz zabıta ekiplerimiz tarafından yapılıyor. Denetimlerin ani gerçekleşmesi ve sürekli olması vatandaşlarımız için büyük önem taşıyor.” – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu