Haber

Büyük Eczacı Mitingi’ne Gelen Özgür Özel: “Bu Kalabalığın Mimarı Eczacıların Sorunlarını Duymayan, Görmeyen İktidardır”

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Büyük Eczacı Mitingi’ndeki kalabalığa ilişkin, “Bugün bu kalabalık aslında Türkiye’deki tüm siyasi görüşlerden, 81 vilayetten bütün eczacılar için bıçağın kemiğe dayandığını gösteriyor. Bu kalabalığın mimarı eczacıların meselelerini duymayan, görmeyen iktidardır. Bugün burada 81 vilayetten gelmiş, ‘yaşamak için, benim yaşatabilmem için kendim yaşamam lazım’ diyen on binlerce eczacı var. İktidar bu sese kulak tıkadıkça bu hizmetin sürdürülebilirliği kalmadı” dedi.

Bugün Ankara’da yapılan Büyük Eczacı Mitingi’ne CHP milletvekilleri de katıldı. CHP Manisa Milletvekili, eczacı Özgür Özel ANKA Haber Ajansı’nın sorularını miting alanında yanıtladı. Özgür Özel şunları söyledi:

“İKTİDAR BU SESE KULAK TIKADIKÇA BU HİZMETİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ KALMADI”

“Bugün bu kalabalık aslında Türkiye’deki tüm siyasi görüşlerden, 81 vilayetten bütün eczacılar için bıçağın kemiğe dayandığını gösteriyor. Bu kalabalığın mimarı eczacıların sıkıntılarını duymayan, görmeyen iktidardır. Bugün burada 81 vilayetten gelmiş, ‘yaşamak için, benim yaşatabilmem için kendim yaşamam lazım’ diyen on binlerce eczacı var. İktidar bu sese kulak tıkadıkça bu hizmetin sürdürülebilirliği kalmadı.

“ECZACI MİLLETVEKİLLERİ OLARAK BURADAYIZ ANCAK SİYASİ KİMLİKLERİMİZ YOK, ÜZERİMİZDE ÖNLÜKLERİMİZ VAR”

Biz Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri olarak, eczacı milletvekilleri olarak buradayız fakat siyasi kimliklerimiz yok, üzerimizde önlüklerimiz var. Hükümetin bu bildirisi gerçek okuması gerekiyor. Buradan sonra hem kamudaki eczacıların hem hür eczacıların sıkıntılarına, Türk Eczacılar Birliği’nin ve odaların istediği gibi çözümler üretmeleri gerekiyor. Eğer üretmezlerse artık ilaç eczacılık hizmetinin sürmesi mümkün değil.

“TÜRKİYE’DE BU SORUN ECZACILARIN DEĞİL, İNSANLARIN SIHHATE ERİŞİM SORUNUDUR”

Burada siyaset yok her siyasi görüşten, Türkiye de faaliyet gösteren tüm siyasi partilerden eczacılar var. Kaygıları tek, ‘İnsanları yaşatmak için bizim yaşamamız lazım, bize yapılan ayrımcılığı durdurun artık’ diyorlar ve ‘dur de’ diyorlar. Bir kere daha altını kalın kalın çiziyoruz. Artık Türkiye’de bu sorun eczacıların değil, bütün insanların ilaca erişim sağlığa erişim sorunudur. Bunu duysunlar ve çözsünler.

TASCIER: UMUYORUZ BUNDAN SONRA DUYMAYAN KULAKLAR, GÖRMEYEN GÖZLER GÖRÜR

Eczacı olan CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer de şöyle konuştu:

“Bugün Türkiye’nin dört bir yanından yalnızca eczacılar değil, çalışma arkadaşlarımız hatta hastalarımız bile bu mitingde bir ortada zira olay yalnızca bir iki eczanenin iflası değil. Türkiye’de bir halk sıhhati sorununa dönüşecek olan her iki eczaneden birinin kapatılıyor olması, hastaların ilaca ulaşamıyor olması. Eczacılar bütün diyalog yollarını denediler lakin maalesef ulaşamayınca bu yola başvurmak zorunda kaldılar. Umuyoruz bundan sonra duymayan kulaklar, görmeyen gözler görür. Zira bu yalnızca eczacıların değil, 84 milyon için bir halk sıhhati durumuna dönüşecek durumda.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu