Haber

Bitexen Giresunspor Başkanı Nahid Yamak D Smart’a konuk oldu

Bitexen Giresunspor Lideri Nahid Ramazan Yamak, bu hafta D Smart’ta yayınlanan Bol’ca Futbol programının konuğu oldu.

Giresunspor’da yeni başkan seçilen Nahid Yamak, “Kongre, depremin olduğu zor bir döneme denk geldi. 10 yılı aşkın süredir yöneticilik yapıyorum. Bu şartlar altında en iyi adaylardan biri olduğumu düşündüğüm için işe başvurdum ve seçildim. Biz görevimizi layıkıyla yapmak istiyoruz.” söz konusu.

“2828 YENİ ÜYE ALMAK İSTİYORUZ”

Kongreye katılımın düşük olduğuna değinen Yamak, “Üyelik sistemi kanayan yaramızdır. Giresunspor kongresinde 235-236 kişi oy kullanıyor ve başkanını seçiyor. Bu kulübe yakışmayan bir rakam. Bununla ilgili olarak 2828 kişiyi işe almak için harekete geçtik. Üye olanlara Giresunspor kimliği verip forma vereceğiz. Hem kulübe gelir kapısı olacak hem de cumhurbaşkanlığı seçimleri daha çok kişinin katılımıyla gerçekleşecek.” dedi.

“HAKAN KELEŞ KONU İÇİNDE DEĞİL”

Nahid Yamak, teknik direktör Hakan Keleş’in durumunu değerlendirdi: “Hakan Keleş’i değiştirmek için en az 5-6 kişiyi daha değiştirmek gerekiyor. Çünkü sadece teknik müdür olarak değil, yönetici olarak da çalıştı. Giresun için nadide bir bedel. O da şehirde çok popüler. Geçen dönem kötü başlangıca rağmen ben dahil yönetim kurulumuz Hakan Keleş ile devam etme kararı aldı. Kulübün uzun süredir beklediği Muhteşem Lig’e yükselme hedefine ulaştı. Dürüstlüğünüze ve çalışkanlığınıza güveniyoruz. Öğretmenle yollarımızı ayırmak bizim için söz meselesi değil. Giresun’daki evin oğlu hakkında. Kulüp için çok değerli bir isim” dedi.

Bitexen Giresunspor Lideri Yamak da transfer yasağına değinerek, “Şu anda transfer masamız kapalı. Açsak da transfer edemeyiz çünkü FIFA’dan iki transfer cezamız var. Savaştığımız cephe çok fazla. Bu çok üzücü bir durum. Tüm oyuncularla tek tek görüştüm. Hepsine ‘FIFA’ şikayeti kaldırıyorsunuz. Ben size avukatınızdan ve FIFA’dan daha yakınım. Bir sorunun olduğunda bana gelmelerini söyledim.’ Sorunları çözmeye çalışacağız ve mali durumları çözecek yeni projeler üzerinde çalışıyoruz. Futbolculardan tek istediğim karakterli bir oyun. Sonuç ikincildir. Şu anda hak ettiğimiz yerde değiliz. Birkaç kötü sonuç bizi buralara kadar getirdi. Hakan Keleş, takımın ligden düşmeyeceğini de söyledi. Bu sene ligi çok formda bitirmeye çalışacağız.”

“BU SEZON ÇEKİLMEMELİ”

Nahid Yamak, içinde bulunduğumuz süreçte depremden etkilenen kulüplerin zor durumda olduğunu ve aşağıdaki kurallar çerçevesinde ligden düşmenin çok da gerçekçi olmadığını söyledi.

Yamak, kulübün tesisleriyle ilgili projelerinden de bahsetti:

“Tesislerle ilgili güzel bir projemiz var. Çok güzel bir şehrimiz var. Lokallerin yenilenmesini istiyoruz. Altyapı için arsa almayı düşünüyoruz. Altyapı için yeni alanlar inşa etmek istiyoruz. Ayrıca Giresun’daki bir yaylamızda kamp tesisi yapmayı planlıyoruz. Bu bizi ciddi bir maliyetten kurtaracak. İki önemli hedefim yeni bir kulüp binası ve kamp merkezi inşa etmek.”

Başkan Yamak, hakemlerle ilgili de şunları söyledi: “Hakemlerin kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Son zamanlarda iyi hakemler gelmeye başladı. VAR’ın özellikle küçük takımlar için iyi çalıştığını düşünüyorum. Ama bence futbolun doğasını bozmamalı. Bir noktada hakem düdüğünü çaldığında işin bitmesi gerekir. Hakemlerin sorumluluğu büyüktür. Daha dikkatli olmaları gerekiyor. VAR hakemlerinin çok net pozisyonlara müdahil olması gerektiğini düşünüyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

mezitli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu