Teknoloji

Yabancı Diliniz Çok İyi Olmasa Bile Severek Oynayabileceğiniz Birbirinden Sürükleyici 10 Oyun

Yabancı lisan marifetleriniz çok düzgün olmasa bile severek oynayabileceğiniz oyunları derledik. Bol diyaloğun bulunmadığı bu oyunlarda sürükleyici atmosfere odaklanabilir ve keyifli tecrübeler elde edebilirsiniz.

10. DOOM

Zaman vakit konuşmalara ve diyaloglara yer veren DOOM’da şalteri indirebilir ve kaotik bir savaşa istikamet verebilirsiniz. Cehennemin derinliklerindeki iblislerin kaygılı düşü olurken yabancı lisan marifetlerinizi kullanmanıza gerek yok.

9. Little Nightmares

Tarsier Studios imzalı Little Nightmares serisi ise bulmaca ve platform ögelerini tek bir bünyede birleştiriyor. Kaygı macera çeşidindeki oyun birbirinden rahatsız edici düzeyleri ile ürpertici bir tecrübenin kilidini açıyor. Konuşmaların bulunmadığı oyun bizden geçer not almayı başardı.

8. Journey

Tek bir kelamın edilmediği Journey ise oyun dünyasının en eşsiz oyunlarından biri. Seyahate dair unutulmaz bir hikaye anlatan oyunda kumların altında kalmış bir uygarlığın izlerini hatırlıyoruz. Vakit zaman başka oyuncularla seyahatimizi paylaşıyor ve birbirinden değişik yerlerde manalı bir serüvene çıkıyoruz.

7. Ori and the Blind Forest

Metroidvania cinsinin bileşenlerini nefis dünyasında işleyen Ori and the Blind Forest’ta büyüleyici bir yolculuk sizi bekliyor. Yabancı dil becerilerinizi çok kullanmayacağınız oyunda haritayı tanımalı ve kendinizi sürekli geliştirerek doğanın kadim hikayesine yön vermelisiniz.

6. Flower

Onedio Gaming olarak bahsetmeden duramadığımız Flower’ın ise her oyuncu tarafından tecrübe edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çiçek yapraklarına taraf vererek işgal edilmiş bir tabiata can veriyor, tabiat ananın hakimiyetini geri kazanması için beşeriyata karşı düzgünleştirici bir uğraş sürdürüyoruz.

5. ABZU

Dalgaların altında nefes kesici bir serüvene davetiye çıkaran ABZU da diyalogların olmadığı bir tecrübe vadediyor. Her saniyesinde zevk alacağınız ABZU’da okuyanusun altındaki dünyayı ziyaret edebilir ve dalış heyecanına varabilirsiniz.

4. Unravel

Unravel’da oyuncular karmakarışık bir serüvene atılıyor, ipliklerden oluşan tatlı bir yaratığa istikamet vererek çeşitli pürüzlerin üstesinden geliyor. Diyalogların bulunmadığı imal bir yandan vaktin aile ve kayıp üzerindeki tesirlerini de nefis bir halde işliyor.

3. Slime Rancher 2

İlk oyunu çeşitli yeniliklerle geliştiren Slime Rancher 2 ise bağımlılık yapan oyun formüllerine sahip. Slime toplayarak kendi çiftliğimizi kurduğumuz oyunda ekrandan ayrılamayacak ve saatlerce slime çiftçiliği yapacaksınız.

2. Inside

Hiçbir konuşmanın olmadığı Inside ise dayanılmaz bir distopya tasviriyle öne çıkıyor. Cinsinin en başarılı örneklerinden biri olan imal vahim bir distopyada küçük bir çocuğa hayat vermemizi istiyor.

1. Dark Souls

Oyun dünyasında yeni bir tıbbın temellerini oluşturan Dark Souls serisi oyuncuları uzun ve karanlık bir seyahate davet ediyor. Diyalogların hayli az olduğu üretimde çaresizliğin ve sessizliğin hakim olduğu Lordran kadim tehlikeleriyle keşfedilmeyi bekliyor. Diyalogların epey az olduğu oyunun sürükleyici atmosferine kendinizi kaptırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu