Haber

Türk Eğitim Vakfı, Türk Musikisi üstadı Ferdi Özbeğen’i mezarında andı

Türk müziğinin unutulmaz ismi, usta piyanist ve ses sanatçısı Ferdi Özbeğen, vefatının 11’inci yıl dönümünde, tüm mal varlığını bağışladığı Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından Ulus Mezarlığı’ndaki mezarı başında anıldı.

  Türk müziğinin unutulmaz ismi, meyhane müziğinin öncüsü, usta piyanist ve ses sanatçısı Ferdi Özbeğen, vefatının 11’inci yılında Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından Ulus Mezarlığı’ndaki mezarı başında anıldı. Cuma günü düzenlenen anma törenine, Özbeğen’in tüm mal varlığını ve kendisiyle özdeşleşen beyaz piyanoyu bağışladığı TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, TEV yetkilileri ve akademisyenlerin yanı sıra sanatçı arkadaşları Selami Şahin ve Osmantan Erkır katıldı. 26 Ocak.

Popüler müziğin güçlü yorumcusu Ferdi Özbeğen’i anma törenine katılan TEV Genel Müdürü Banu Taşkın: “ Değerli sanatçımız ve değerli bağışçımız Ferdi Özbeğen’in vefatının üzerinden 11 yıl geçti. Vefatından önce tüm mal varlığını ve ünlü beyaz piyanosunu Vakfımıza bağışlayan Özbeğen, katkılarıyla öğrencilerimizin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL), TEV Nevin-Mehmet Bilginer Kültür Sanat Merkezi’nde yer alan beyaz piyanosu ile öğrencilerimize ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Türk müziğine unutulmaz eserler bırakan, hem müziği hem de sanatçı kişiliğiyle gönlümüzde yer eden değerli bağışçımız Ferdi Özbeğen’in adı, öğrencilerimizin eğitimine yaptığı katkılarla sonsuza kadar yaşamaya devam edecektir. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz, mekanı cennet olsun” dedi.dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu