Haber

Tel Aviv’de silahlı saldırı: İsrailli güvenlik görevlisi öldürüldü

TEL İsrail’in başkenti Tel Aviv’de düzenlenen silahlı saldırıda ağır yaralanan İsrailli bir güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği bildirildi.

İsrail polisi ve sağlık kaynaklarına göre, Tel Aviv’de Montefiore Caddesi’nde meydana gelen silahlı saldırıda ağır yaralanan 42 yaşındaki Chen Amir adlı İsrailli güvenlik görevlisi hayatını kaybederken, saldırgan da öldürüldü.

İsrail polisi olayla ilgili yaptığı açıklamada, Tel Aviv’deki yerel güvenlik görevlilerinin şüphelendikleri bir kişinin kimliğini tespit etmek istediği belirtildi.

Şüpheli, İsrail’e girmesine izin verilmeyen işgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin şehrinden 27 yaşında bir erkek.

Şüphelinin kimlik tespiti sırasında güvenlik görevlilerine yakın mesafeden ateş açarak birini ağır yaraladığı, diğer bir güvenlik görevlisinin ateşle karşılık vererek saldırganı vurduğu bildirildi.

Olay yerine çok sayıda güvenlik grubu sevk edildi.

İsrail basınının hastane kaynaklarından aktardığına göre, olayda ağır yaralanan güvenlik görevlisi ve saldırgan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu yaptığı açıklamada, “Tel Aviv Belediyesi güvenlik devriye personelini tetikte oldukları ve çok daha ciddi bir saldırıyı önledikleri için takdir ettiğini” söyledi.

Başbakanlık Basın Ofisi’ne göre Netanyahu saldırı hakkında “Güvenlik güçlerimiz bize saldırmak isteyen herkesle hesaplaşacak” dedi. terimini kullandı.

Hamas Sözcüsü Hazim Qasim yaptığı yazılı açıklamada, saldırının “işgalci İsrail’in başta Mescid-i Aksa olmak üzere Filistin halkına ve kutsal yerlere karşı işlediği suçlara yanıt olarak” düzenlendiğini söyledi.

Kasım, “Yiğit direnişimiz işgalcileri ve işgalcileri hedef almaya devam ediyor.” açıklama yaptı.

tuzla-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu