Yaşam

Sunucu ve Yazar Metin Uca Hayatını Kaybetti

Türkiye’nin en ünlü sunucularından biri Metin Uca Sabah öldü. Usta yakın zamanda arabasını kullanırken hastalanmış ve trafik kazası geçirmişti. Bu olaydan sonra kaldırıldığı hastanede şahdamarı Engelli olduğu anlaşılan Metin Uca yoğun bakıma kaldırıldı. 15 Kasım’da entübe edilen Uca, ne yazık ki kurtarılamadı.

Metin Uca renkli kişiliğiyle Türkiye’nin gözdesi. en sevdiği isimlerden biri onlardan biriydi. Tiyatro ve gazeteciliğin yanı sıra kimya ve jeoloji mühendisliği eğitimi alan Uca, 1987 yılında muhabir olarak çalışmaya başladı. Kariyeri boyunca sunuculuk yapmanın yanı sıra kitaplar yazan ve çeşitli seslendirme projelerinde yer alan Uca, 700 bölüm yayınladı. şifrehafızalara kazındı.

300 binin üzerinde kitap satıldı

Metin Uca’nın en sevilen eseri Passaparola olsa da edebiyatseverler de Uca’nın eserlerini çok sevdiler. Eğlenceli kitaplarıyla karşımıza çıkan Metin Uca, 300 binden fazla Satmayı başardı. Doğal olarak tüm bunlara ek olarak Günaydın Türkiye, Heritage ve Pişmişgibi programlarla da ses getirmeyi başardı.

“Metin Tip’imizi kaybettik. İçimiz acıyor.”

Menajeri Metin Uca’nın ölümü Kübra Kalem Baykara Tarafından duyuruldu. Baykara’ Metin Tip’imizi kaybettik. Yüreğimiz acıdı.” ifadelerini kullandı.

Webtekno grubu olarak tüm Metin Uca hayranlarına sağlık diliyoruz.

hamurajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu