Haber

Sağlık Kent Konutları’na yeni konut finansmanı

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kent Konut tarafından projelendirilen ve üretimi tüm hızıyla devam eden Sıhhat Kent Konutları’ndaki satılmayan daireler Yeni Konut Modeli ile daha pahalı hale getirilecek.

Kartepe Kent Meydanı’nda yer alan ve yapımı devam eden projede 212 daire için 1 Şubat – 28 Şubat 2023 tarihleri ​​arasında ön başvurular alınacak. Hak sahipleri kura ile belirlenecektir.

Başvuru işlemleri www.kentkonut.com.tr adresinden online olarak gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Adayların Kocaeli ilinde ikamet etmesi ve son 1 yıl içerisinde kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları adına tapuya kayıtlı ikametgahının bulunmaması gerekmektedir. Başvuru ücreti olarak 2.000 TL ödenirken, tüm nakit ödemelerde yüzde 5 indirim uygulanacak.

YENİ KONUT FİNANSMANI MODELİM

Satışa sunulan konutların kredi süreçleri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından açıklanan Yeni Konut Konut Finansmanı modeli kapsamında yürütülecek. Buna göre başvuru sahipleri, ilk 3 yıl taksit ödemelerinde yüzde 10 peşinat, 0,69 kredi oranı, hazine bazında gibi avantajlardan yararlanabilecek. Başvuruların kredi değerlendirmesi ve süreçleri bankanın sorumluluğunda olacaktır. Kredi için kullanılan konutlar 5 yıl boyunca satılamaz.

PROJE DETAYLARI

36 bin 093 m² alan üzerinde hayata geçirilen projede; 1+1 daire tipleri 69,86 m², 2+1 daireler 88,05-98 m² ve ​​3+1 daireler 132,05-135,13 m²’dir. Projenin 7 bin 550 m²’si yeşil alan, 915 m²’si çocuk oyun ve spor alanı, 15 bin 036 m²’si yol ve otopark olarak kullanılacak. İnşası devam eden projenin 2023 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu