Haber

Poyraz Nedeniyle Yüzme Yasağı, Plajlar Boş Kaldı

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde 3 gün denize girilmesi yasaklanınca plajlar boş kaldı.

Yaz ortasında hava değişiklikleri erken yüzünü gösterdi. Günlerdir etkisini sürdüren bunaltıcı sıcaklar, meltemle birlikte yerini serin bir havaya bıraktı. Marmaraereğlisi’nde hava şartlarından dolayı 3 gün boyunca halkın güvenliği için denize girilemedi. Bazı vatandaşlar havanın soğumasına sevinirken, şehir dışından gelenler ise denize giremedikleri için hayal kırıklığına uğradı.

“Kuzey rüzgarı yüzünden kimse denize giremez”

Marmaraereğlisi kadınlar plajına denize girmek için gelen bir kadın, “Poyraz yüzünden kimse yüzemiyor. Biz de tatil için geldik ama bugün vazgeçeceğiz. Kuzenlerim ve abilerim ile buraya denize girmek için geldik ama Bugün bitti, yarın bakalım.”

İstanbul’dan Marmaraereğlisi’ne tatil için gelen Cengiz Bilgi, “Geçen günlerde havalar sıcaktı, insanlar sıcaktan bunalırdı. Artık kimse böyle hava bulmuyor adet oldu. Poyraz da esiyor. Belediye denize girmeyi yasaklamış bence çok normal bir karar almışlar bence fena değil 1-2 gün yağmur yağsa da az yağsa da çok güzel olur herhalde Birkaç hafta sonra havanın yeniden güzelleşmesini bekliyoruz. spor ona değer veriyoruz. Havaların sürekli çok sıcak ve bunaltıcı olması pek iyi değil. Yağmur yağsa da hava böyle olsa çok daha uygun olur. İnşallah biraz yağmur yağar, toprak da biraz su görür. Yağmur yağacak mı diye bekliyoruz. Duruma göre ya yazlıkta kalırız ya da İstanbul’a döneriz” dedi.

“Başka şehirden gelenler için hayal kırıklığı oldu”

İlçe merkezinde, sahile yakın bir evde oturan bir çocuk, “Hava güzel, sakin oluyor. Deniz yumuşayınca uyanıyoruz ve dalgalanıyor. Geçen gün çok uygundu, ben bir balık tutmayı seven biri balık fiyatım bu havayı pek sevmem balık sevmem genelde bu havayı da sevmem yaz bitmeden hemen sonra böyle havalar hep böyle.rüzgar hep var deniz hep böyle.insanlar da denize giremiyor.diğer doğal şehirlerden gelenler yüzmek istiyor ama hava böyle olunca hayal kırıklığı oluyor ve giremiyorlar deniz. ben bu havaları pek sevmem.” – TEKİRDAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu