Yaşam

Oyuncu Erkan Can dolandırıldı: ‘Uyuyordum, bankadan arandığımı sandım’

İstanbul Kartal’da yaşayan Erkan Can’ın 2 yıl önce banka promosyonu vaadiyle dolandırıldığı ortaya çıktı. 9 bin doları başka hesaba gönderilen Can, “Uykum geldi, bankadan arandım sandım, şikayetçiyim” diyerek savcılığa başvurdu.

Erkan Can, bankada çalıştığını söyleyen bir kişi tarafından Kasım 2021’de birikmiş kart ücreti ve promosyonları hesabına aktaracakları teziyle arandı. Daha sonra ev telefonundan aranan oyuncu, telefondaki kişinin yönlendirmesi ile taşınabilir bankacılık üzerinden bazı işlemler yaptı. Bu işlemler sırasında eşi oyuncuyu arayarak hesabından 9 bin doların çekildiğini ve diğer hesaba gönderildiğini söyledi. Dolandırıldığını anlayan Can, kendisini arayan numaraya bir daha ulaşamadı. Can, olayın ardından şikayetçi oldu.

Sabah’tan Arzu Kaya’nın haberine göre İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Can’ın hesabındaki paranın Ünal G.’nin hesabına geldiğini belirledi. ‘Ramo’ olarak bilinen, parayı alacaktı ve banka hesabı olmadığı için arkadaşına kendi hesabını kullandırdı. Hesabındaki parayı birlikte çekip arkadaşına verdiklerini söyleyen Ünal G., dolandırıcılıktan haberi olmadığını ve Ramo’nun kimlik bilgilerini bilmediğini söyledi.

10 YILA KADAR HAPİS

Savcılık, bu savunmanın hayatın olağan akışına aykırı olduğunu ve suçtan kurtulmayı amaçladığını belirterek, gerçeğe aykırı ifadeyle Erkan Can’ın iradesinin bozulduğunu kaydetti. Ünal G.’nin “kamu görevlisi veya banka kurumlarının çalışanı gibi gösterilerek veya bu kurumlarla ilişkisi olduğunu söyleyerek dolandırıcılık” hatasından 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

Hakim karşısına çıkan Ünal G., Ramo olarak tanıdığı arkadaşının araba satışından 10 bin lira alacağını ancak bankaya gidip parayı aldıklarında 90 bin liradan fazla paranın ele geçirildiğini söyledi. aldı ve bu ölçüyü arkadaşına verdi. Mahkemede ifadesi alınan arkadaşı, hesabı kullanmadığını ifade etti.

İYİLEŞME GECİKMİŞTİR

Erkan Can da olay günü uykusunun geldiğini ve bankadan arandığına inandığını belirtti. Şahsın yönlendirmesiyle taşınabilir bankacılık işlemleri yaptığını ve hesabındaki 9 bin doların kendi isteği dışında bozdurularak diğer hesaba aktarıldığını öğrendiğini söyleyen Can, “Şu ana kadar zararım karşılanmadı. şikayetçi.”

Tarafları dinleyen Cumhuriyet Savcısı, vakıfla ilgili mütalaasını verdi. Can’ın 0850’li numaradan aranarak dolandırıldığını, hesap bilgileri ve şifrelerini öğrenerek dolandırıldığını ifade etti. İddianamede olduğu gibi Ünal G.’nin 10 yıla kadar hapsini talep etti. Duruşma karar için ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu