Ekonomi

New York Başsavcısı, en büyük kripto borsalarından biri olan KuCoin’e dava açtı

Investing.com – New York Başsavcılığı, piyasadaki en tanınmış kripto para borsalarından biri olan KuCoin’e eyalette lisanssız hizmetler sağladığı için dava açtı.

Savcılık, KuCoin’in Seyşeller merkezli olduğunu ve New York’ta bir menkul kıymetler ve emtia komisyoncusu olarak kayıtlı olmadığını söylerken, dün açılan dava ABD’deki kripto piyasasına yönelik baskıdaki en son gelişmedir.

New York Başsavcılığı, son zamanlarda kripto şirketlerine karşı bir öfke içinde. Savcılık bu dava öncesinde CoinEx borsasına dava açmıştı. Daha önce kripto kredi şirketi Nexo, New York ile birlikte 9 eyalette dava edilen bir diğer şirketti.

New York Eyalet Başsavcısı Letitia James, son dönemde yaşanan vakalarla ilgili sert bir açıklama yaptığında, ABD makalelerini dikkate almayan ve yatırımcıları riske atan kripto şirketlerine karşı tek tek harekete geçtiklerini söyledi ve bu eylemlerin kriptoyu dizginleme çabaları olduğunun altını çizdi. şirketleri ve sektörü getirmek.

KuCoin kanadından ise açılan davayla ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Son verilere göre KuCoin, işlem hacmi açısından piyasadaki en büyük 4. kripto para borsası konumunda. Son bilgilere göre Kucoin 1,7 milyar dolarlık işlem hacmine sahip.

KuCoin davası, Ethereum’un bir güvenlik olduğunu iddia eden ilk kişidir.

Letitia James, KuCoin SEC’e Kayıtlı olmadığı ve New York Emtia Vadeli İşlemleri Komitesi’ne uygun hareket etmediği için bir borsanın faaliyet gösteremeyeceğini savundu. Bu dava, iddianamede iddia makamının en büyük altcoin Ethereum’un emtia olduğunu öne sürdüğü ilk dava olarak da dikkat çekiyor.

Altcoinlerin emtia mı menkul kıymet mi olduğu tartışmaları uzun süredir devam ediyor. ABD SEC, bitcoinDiğer altcoinleri menkul kıymet olarak belirlemeye çalışırken, başka bir ABD düzenleyicisi olan CFTC, Ethereum bir meta olarak tanımlanması için bastırıyor. Bu durum, Ethereum menkul kıymetler sınıfında görüldüğü için kritik bir öneme sahiptir. Mahkeme, dava sonunda New York savcılığının iddialarını kabul ederse, SEC’in altcoin’leri menkul kıymet olarak tanımlamadaki eli güçlenecek gibi görünebilir.

KuCoin, lisanssız hizmetler sağladığı için geçen yıl Kanada’da Ontario Menkul Kıymetler Kurulu tarafından milyonlarca dolarlık bir para cezası aldı. Aynı zamanda, Aralık ayında Hollanda Merkez Bankası, yatırımcıları KuCoin borsasıyla ilgili riskler konusunda uyardı.

Kripto para piyasalarında, Biden hükümetinin 2024 bütçesi için kripto yatırımcılarına yönelik vergi sübvansiyonlarının kaldırılması önerisiyle açılan bu dava, şimdi de kripto para piyasalarındaki diğer olumsuz olaylar gündemde. panik satışı ivmeye neden oldu. Bu bağlamda Bitcoin ve Ethereum , son 24 saatte %8 bandına sert bir düşüş yaşadı. Bitcoin 20.000$ manevi seviyesinin altına düşerken, Ethereum 1.400$’ın sonuna kadar düştü.

Author: Günay Caymaz

demirkoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu