Haber

Meral Akşener’in Tutuklu Dilan Polat’a İlişkin Açıklaması Dikkat Çekti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’de düzenlenen küme toplantısında yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Akşener’in gece gözaltına alınan Dilan Polat’la ilgili sözleri gündem oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin bugünkü küme toplantısı kapsamında yaptığı açıklamalarla gündeme damgasını vurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hamas terör örgütü değil, bir grup mücahittir” açıklamasına sert tepki gösteren Akşener, birçok konuya değindi.

‘Filistin’in meşru bir hükümeti varken neden Hamas’ı Filistinlilerin tek yasal temsilcisi olarak görüyorsunuz? Çocukları ve kadınları öldürmenin mücahitlerle ne alakası var? Amacınız nedir Sayın Erdoğan? Netanyahu’nun terörüne zemin mi kazanmak istiyorsunuz?’

Meral Akşener, son dönemde KYK yurtlarında yaşanan asansör felaketlerine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

‘Öğrenciler defalarca yurt yönetimine şikayette bulunmasına rağmen herhangi bir önlem alınmadı. Şu an 22 yaşında ve ömrünün baharında olan Zeren’i kazaya değil bilinçsizliğe, ciddiyetsizliğe, vasıfsızlığa kurban ettik. Yüce Allah ailesine ve sevenlerine sabır versin. Huzur içinde yatsın.’

“KYK yurtlarındaki ihmal, beceriksizlik ve vasıfsızlık artık çocuklarımızı öldürüyor.” Akşener aynı zamanda şunları söyledi;

‘Zeren’in acısı tüm Türkiye’nin yüreğine kör bir ateş gibi düşerken, ‘Ölmek istemiyoruz, kaliteli bir vatan hakkımızdır’ diyen binlerce gencimiz haklarını aramaya başladı.’ dedi.

Bu açıklamaların ardından konuyu günlerdir gündemde tutan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’a değindi.

“Çocuklarımız heba oluyor” diyen Meral Akşener, “Bir yandan estetisyenlerin arasında doğan çocuklarımız Dilan Polat oldu.” sözlerini kullandı.

“Her çocuğumuz bir Engin Polat tipine dönüştü” diyen Meral Akşener, konuşmasının sonunda KYK’da son dönemde yaşanan yiyecek sıkıntısına değindi.

“Ama bir yandan da KYK yurtlarında mideleri guruldayan, yemeklerinde böcek ve solucan olan çocuklar, yiyecekleri bittiği için aç kalan çocuklar, sürekli çoğunlukla ekmekle beslenen çocuklar var.”

Akşener, sözlerine şunları ekledi: “Bunlar Gayretullah’a dokunuyor. Allah bunları kendi mahsulünden çıkarır, bunlara sebep olanları perişan eder.” sözlerini ekledi.

“Allah’ım, onların mahsullerinden bu haram lokmayı almak için bize izin ver.”

Bahislerle ilgili fikirleriniz neler?

Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu