Haber

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz oy kullandı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için oy kullandı.

Vali Yavuz, eşi Selda Yavuz ile birlikte oy kullanacağı İzmit Ortaokuluna geldi.

Maçın ardından okul bahçesinde gazetecilere açıklama yapan Yavuz, Türk milletinin yıllardır dünyaya örnek teşkil eden seçimler düzenlediğini, bugün herkesin aynı olgunlukla sandığa gideceğine inandığını söyledi. .

Kocaeli’de 644 sandıkta bulunan 4 bin 346 sandıkta 1 milyon 516 bin 820 seçmenin oy kullanacağını belirten Yavuz, “Özgür iradenin özgür iradesini korumak adına özellikle valiliğimiz koordinasyonunda günlerce detaylı güvenlik planları yapıldı. Halkımızın yüzde 100’ünün sandığa yansıdığını ve herhangi bir baskı altında olmadıklarını ifade eden personel ve 1456 araçla güvenlik önlemi aldık.” dedi.

Vali Yavuz, bugüne kadar yetkililerle tek sandıkta tartışma şeklinde sadece ufak bir olayın yaşandığını belirterek, “Bunun dışında ilimizde herhangi bir seçim suçu ve olayı yaşanmadı. , hazır bir güç bulunduruyoruz ve bir olay olduğunda anında müdahale ediyoruz. Hazır kıta ekiplerimiz de bizi bekliyor.” terimleri kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin aziz Türk milleti ve gönül coğrafyası için hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Yavuz, aldıkları tedbirlere ve halkın demokrasiye olan inancına güveninin tam olduğunu sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu