Haber

Kimse Fark Etmedi: Lüks Otelde 2 Yıl Tek Kuruş Ödemeden Kaldı

Hindistan’da bir dolandırıcılık vakası yaşandı. Ankuş Dutta isimli kişinin hiç para ödemeden 2 yıl 5 yıldızlı lüks otelde kaldığı ortaya çıktı.

Hindistan’da bir film senaryosu gibi dolandırıcılık vakası gündeme geldi. Hindistan halkı, ülkenin en lüks ve pahalı otellerinden biri olan Roseate House’da yaklaşık 2 yıl para ödemeden kalan Ankuş Dutta adlı kişiden bahsediyor.

Hint basınına göre Dutta, Yeni Delhi’deki lüks otelde 603 gün tek kuruş ödemeden kaldı ve kimse fark etmedi. Dutta’nın bir gecelik rezervasyon yaptıktan sonra her türlü konforun olduğu bir odada günlerce konakladığı ve lüks otelin imkanlarından yararlandığı öğrenildi.

Indian Express gazetesi, 30 Mayıs 2019’da otele giren adamın 22 Ocak 2022’de tek kuruş ödemeden otelden ayrıldığını bildirdi.

Yaklaşık 2 yıl sonra otel yönetimi adamın parayı vermediğini anlayınca polise şikayette bulundu. Hesaplarda yapılan incelemelerde dolandırıcılığın tesadüfen ortaya çıktığı belirtildi. Oteldeki bazı işçilerle iş birliği yaparak şüpheli şahsın aylardır yakalanmadığı ortaya çıktı. Raporlara göre diğer müşterilerin hesaplarının hep adama aitmiş gibi gösterildiği iddia edildi.

Dutta’nın otele 70 bin dolar (1 milyon 700 bin TL) borcu olduğu açıklandı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

menteseajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu