Haber

Jandarmanın Kuruluşunun 184. Yılı Konya’da Kutlandı

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 184. yıl dönümü dolayısıyla Konya Valisi Vahdettin Özkan, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Şakir Uslu ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Özkan, valilikte düzenlenen resepsiyonda yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntının ardından yaraların sarılmasında jandarmanın değerli bir rol üstlendiğini söyledi.

Jandarma Afet Müdahale Planı’nda yer alan 28 çalışma kümesinin çok kişiye katkı sağladığını kaydeden Özkan, şunları kaydetti:

“Bu çalışma gruplarının birçoğunun imkan, kabiliyet ve direnme açısından gelişmeye açık bir alanı varken, jandarma kendisine verilen görevi gereği gibi yerine getirdiği için diğer çalışma gruplarına da müdahil olmuştur. Görevlendirildiğim tahliye grubunda, jandarmamız hem verdiğimiz talimatları ilgili birimlere iletmiş, hem veri toplamış, hem de bu bilgileri analiz etmiş, “Operasyonel dönüşümü sağlama süreçlerini tamamladılar. Çocuklarından yaşlılarına kadar mağdurlarımızın imdadına yetişmişler, öncelikli ihtiyaçlar için seferber olmuşlar ve sonraki uyum süreçlerinde değerli çalışmalara imza atmışlardır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu