Haber

İzmir’de sokak hayvanları için protesto: ‘Vicdanını kafesleme’

İZMİR – İzmirli Hayvanseverler Platformu ve Çiğli Kent Kurulu Hayvan Hakları Meclisi, sokak hayvanlarının barınaklara hapsedilmesine karşı basın açıklaması düzenledi. Karşıyaka Çarşı’da düzenlenen açıklamada, “Vicdanını kafesleme”, “Özgürlükleri bizim elimizde” ve “Hayvanlara şiddete son” yazılı dövizler taşınarak, “İnsana hayvana yer yüzüne özgürlük” ve “Yaşamak haktır yaşatmak görev” sloganları atıldı. Açıklamada sokak hayvanları başta olmak üzere tüm hayvanlar için sevgi çemberi oluşturuldu. Küme ismine yapılan açıklamada, bir çocuğun kuduz nedeniyle vefat ettiğini lakin bunun sorumlusunun sokak köpekleri değil, onları aşılamayan, kısırlaştırmayan belediyeler olduğu vurgulandı.

‘VİCDANIMIZI, KALBİMİZİ TAKİP EDECEK KADAR CESUR İNSANLARIZ’

Kısırlaştırmaya işaret eden 5199 Sayılı kanuna dikkat çekilen açıklamada, kısırlaştırma yapıldığı taktirde bu popülasyonun önüne geçilebileceği söz edildi. Memlekette birçok sorun olduğu vurgulanan açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“Memlekette o kadar büyük sıkıntılar var ki saymakla bitmiyor. Çocuk istismarı, küçük yaşta çocukların doğum yapması, şiddet gören bayanlar, etraf katliamı, çocuk vefatları, uyuşturucu var. Bula bula bizim gariplerimizi mi buldular. Bizim gariplerimiz mi günah keçisi oldu. Biz yürekli belediye liderleri ve politikler istiyoruz. Bu sokak canlarına sahip çıksınlar. Belediye veterinerliklerinde yürekli vicdanlı beşerler çalışsın. Bizim isteklerimiz büyük istekler değil. Kısırlaştırmasını, beslemesini, sahiplendirmesini bizler yapalım, bir de bizim çocuklarımızı alsınlar. Çocuklarımızı sokaklardan vermeyeceğiz. Bizim en sevmediğimiz söz teslimiyet. Burada teslim olmayanlar olarak bir ortadayız. Biz özgür ruhluyuz ve vicdanımızı, kalbimizi takip edecek kadar cesaretli insanlarız.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu