Haber

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları New York’ta Times Meydanı’nda protesto edildi.

YENİ ABD’nin New York kentindeki ünlü Times Meydanı’nda İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı protesto düzenlendi.

ABD’deki farklı Müslüman sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği protestoda Mescid-i Aksa’nın fotoğraflarının bulunduğu Filistin bayrakları açıldı.

Göstericiler, “Filistin’i özgürleştireceğiz”, “Kudüs Filistin’in başkentidir”, “İsrail’i derhal silahsızlandırın”, “Ellerinizi Mescid-i Aksa’dan çekin” ve “İşgali durdurun” yazılı pankartlar taşıdı.

Çok sayıda gösterici, New York’taki Times Meydanı’ndaki bir meydana gelerek “Yaşasın Filistin” ve “Filistin’i Kurtarın” sloganları attı.

İsrail polisinin iki gece üst üste Mescid-i Aksa’daki Müslümanlara orantısız güç kullanarak ses bombaları, plastik kaplı mermiler ve coplarla müdahale etmesi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te gerilimi tırmandırdı ve olaylara yol açtı.

İsrail ordusu 6 Nisan Perşembe günü Lübnan’dan ülkenin kuzey bölgelerine bir dizi roket atıldığını ve ülkenin kuzey bölgelerinde uyarı sirenlerinin devreye girdiğini duyurdu.

İsrail Dışişleri Bakanlığı, saldırıda 34 roket fırlatıldığını bildirdi. İsrail ordusu, akşam saatlerinde Lübnan’dan İsrail’in kuzeyine 3 havan topu atıldığını duyurdu.

Kızıl Yıldız Davut Acil Servisi, saldırılarda şarapnelle isabet eden bir İsraillinin hafif yaralandığı ve sığınağa kaçarken bir kişinin daha yaralandığı bilgisini paylaştı.

İsrail, roket saldırılarının Lübnan’da konuşlu Hamas unsurları tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı ve Hamas’ı sorumlu tuttu.

İsrail, 7 Nisan gecesi gecenin ilk saatlerinde Gazze’ye saldırı başlattığını ve Gazze’den İsrail’e doğru roket atışları yapıldığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu