Haber

İmamoğlu’ndan terör mağdurlarına ‘geçmiş olsun’ ziyareti

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İstiklal Caddesi’nde dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen terör hücumunda yaralanan vatandaşları, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki hasta yataklarında ziyaret etti.

Başhekim Prof. Dr. Kaan Gideroğlu’ndan yaralılarla ilgili bilgi alan Lider İmamoğlu, hastane çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“TERÖRÜ KINIYORUZ”

Başkan İmamoğlu açıklamasında; “Hepimize geçmiş olsun, başımız sağ olsun. Ne yazık ki, hepimizi çok üzen bir terör atağıyla karşı karşıyayız. Elbette ki terörü kınıyoruz. Allah, memleketimizi ve memleketimizin insanlarını, terör örgütlerinden ve terörist akınlarından korusun. Dün, üzücü bir biçimde İstiklal Caddesi’nde can kayıpları yaşadık. Onların yasını tutuyoruz. Doğal ki çok üzüldük. Kaybettiğimiz canlar, bizim canlarımız. Kim olurlarsa olsunlar, terör hücumunda yitirdiğimiz kim olursa olsun bu memlekette, bu memleket hudutları içerisinde, bizim canlarımız. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Hastanede ziyarette bulunduk. Durumları epeyce yeterli yaralılarımızın. Öbür hastanelerdeki yaralılarımızla ilgili de sürecin pek düzgün işlediği bilgisi verildi. Münasebetiyle katkısı olan bütün doktorlarımıza, hastanelerimize de yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra “Teröre karşı kol kola olacak 16 milyon insanımız var” diyen Lider İmamoğlu, İstiklal Caddesi esnafına “geçmiş olsun” ziyaretlerinde bulundu.

Başkan İmamoğlu, “Bu acıları, bu yasları yaşarken hayatın devam ettiğini ve barışa, huzura dönük, terörizme dönük dimdik ayakta durduğumuzu, kol kola olduğumuzu, orada esnafımızı ziyaret ederek göstereceğim. İnanıyorum ve biliyorum ki, 16 milyon hemşerimiz aynı duyguyla, omuz omuza” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu