Haber

Hatay’da üzücü seçim

– Hatay’da üzücü seçim

Depremin büyük hasara yol açtığı Hatay’da oy verme süreci başladı

HATAY – 6 Şubat Kahramanmaraş’taki sarsıntıların en çok etkilediği Hatay’da, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri çerçevesinde oy verme işlemi başladı. Oy verme sürecinde yakınlarıyla bir araya gelen Hataylılar duygulu anlar yaşadı.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında tüm illerde olduğu gibi Hatay’da da oy verme işlemi başladı. Hatay’da 1 milyon 62 bin 41 seçmen 3 bin 152 sandıkta sandık başına gitti. Sabah erken saatlerde sandığa gelen yetkililer yemin ettikten sonra hazırlıklarını yaparak seçmeni beklemeye başladı. Saatler 08:00’i gösterdiğinde Hataylılar oy kullanmaya başladı. Katılımın yoğun olarak görüldüğü Defne ilçesindeki Mustafa Kemal Akbay İlköğretim Okulu’nun bahçesinde de polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Okulun ağır hasar görmesi nedeniyle bahçede ve alt yolda toplam 21 konteynerde oy verme işlemi yapılıyor. Mahalleden akraba ve komşularıyla okul bahçesinde buluşan aileler duygulu anlar yaşadı. Birbirlerine sarılarak zaman zaman ağlayan vatandaşların gözleri dolarken görüldü.

İyi olanın kazanmasını dileyen Fidan Turan, “Hayırlı olsun. İnşallah ayağa kalkarız. Hatay hiçbir zaman yıkılmaz. Biz ayaktayız, ayakta olacağız. Bu bizim için iyi bir şey. Seçimlere katılım yoğun, insanımız hassasiyet gösteriyor.”

Antakya’ya hem oy kullanmak hem de yakınlarını görmek için geldiğini anlatan Cemile Gülbahar, “Depremden bu yana herkes dağıldı. Bugün gerçekten duygu selinin içindeyiz. Elektrik Mahallesi’nde oturuyorduk, şimdi buradayız. dağınık, herkes bir yerde.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu