Ekonomi

Goldman Sachs, Sany Heavy hedefini 17,00 RMB’den 11,10 RMB’ye düşürdü

Goldman Sachs Çarşamba günü, hem Şanghay Menkul Kıymetler Borsası’nda (600031:CH) hem de tezgah üstü piyasada (OTC:SNYYF) işlem gören Sany Heavy Equipment’a ilişkin tutumunu değiştirdi. Firma hisse senedinin notunu Nötr’den Satış’a düşürdü ve fiyat hedefini 17,00 RMB’den 11,10 RMB’ye revize etti.

Goldman Sachs, değerlendirmesinde Sany Heavy’nin mevcut piyasa değerlemesinin potansiyel kazanç risklerini tam olarak yansıtmadığına ilişkin endişelerini dile getirdi. Firma, 2024’te şirketin mali performansını olumsuz etkileyebilecek küresel senkronize bir gerileme öngörüyor. Ayrıca Sany Heavy’nin, Çin’in inşaat makineleri talebinin yalnızca bir sonraki patlama döneminin zirvesinde yıllık yenileme talep seviyelerine ulaşmasını bekledikleri için, piyasa koşulları iyileşse bile güçlü kazanç elde etmede zorluklarla karşılaşacağını tahmin ediyorlar.

Goldman Sachs’ın senaryo analizi, Sany Heavy’nin yatırım getirilerinin bir sonraki yükseliş trendinde cazip hale gelebilmesi için şirketin uluslararası pazar payını 2023’e göre önemli ölçüde daha hızlı artırması gerektiğini gösteriyor. Analiz, mevcut hisse fiyatının bu faktörleri hesaba katmadığını gösteriyor. , notun düşürülmesine ve fiyat hedefi ayarlamasına yol açar.

Not düşüşü, özellikle talep modelleri ve şirketlerin küresel ekonomik yavaşlamayı atlatabilme potansiyeli başta olmak üzere inşaat makineleri bölümünün genel görünümüne ilişkin piyasa endişelerinin arttığı bir dönemde geldi. Bu segmentin değerli oyuncularından Sany Heavy, gelecekteki ilgi potansiyeli ve pazar genişleme stratejileriyle mercek altında.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu