Haber

DP Enginyurt’tan 8 Mart Açıklaması: “Demokrat Parti, Recep Tayyip Erdoğan’ın Kadınlara ‘Sürtük’ Deme Anlayışını Ayakları Altında Ezecek”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Enginyurt, “Demokrat Parti kadınların elindedir, kadın birlikteliğiyle inşallah ilk seçimde iktidara gelir ve Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlara ‘sürtük’ dediği, kadının esas olduğu anlayışını yerle bir eder. Cumhuriyetin kadınları, Mustafa Kemal Atatürk’ün başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkesin kadını olduğunu Türkiye’ye gösterecektir” dedi.

DP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 8 Mart İşçi Kadınlar Günü dolayısıyla DP Ankara Kadın Kolları ile birlikte açıklama yaptı. Enginyurt, sosyal medya hesabından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun” mesajıyla paylaştığı görüntüde şunları söyledi:

“DEMOKRATİK PARTİ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN KADINLARA ‘SÜRTÜK’ DİYEN ANLAYIŞINI EZECEKTİR”

“Demokrat Parti Türkiye demektir, memleketim demektir. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü böylesine anlamlı bir günde biz demokratlar olarak Ankara Kadın Kolları Başkanımızla birlikte tüm dünya kadınları, dünya kadınları, çünkü kadın dünyayı güzelleştiren Allah’ın yarattığı en güzel varlıktır.Emekçilerin böylesine anlamlı bir gününü kutluyoruz.Demokratlar olarak şunu söylüyoruz; kadına şiddet olmayacak, kadına taciz olmayacak iktidarda Millet İttifakı’nın emekçi kadınlarımız Millet İttifakı’nın gücünde haklarını ve hukukunu alacaklardır.Demokrat Parti kadınların elinde kadın birlikteliği ile inşallah Demokrat Parti iktidara gelir. ilk seçim ve Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlara ‘sürtük’ dediği anlayışı ayaklarının dibinde yerle bir edecek, kadının cumhuriyetin kadını olduğunu ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kadın olduğunu başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm Türkiye’ye gösterecektir. k kadındır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

basmakcihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu