Ekonomi

CoreCivic 2026 vadeli kıdemli teminatsız tahvillerini itfa edecek

BRENTWOOD, Tenn. – Çeşitlendirilmiş bir kamu çözümleri şirketi olan CoreCivic, Inc. (NYSE: CXW) bugün, 2026 yılında vadesi gelen 675 milyon dolarlık %8.250’lik kıdemli teminatsız tahvilleri itfa etme kararını açıkladı. İtfa tarihi 15 Nisan 2024 olarak belirlenen itfa, bugün itibariyle yaklaşık 98,77 milyon dolar olan ödenmemiş tüm senetleri kapsayacak.

Tahviller, anaparanın %104,125’i ve tahakkuk eden faiz üzerinden itfa edilecektir.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ortaklık ıslah, gözaltı ve konut yeniden yerleşim tesisleri sahibi olan şirket, itfayı elindeki nakit ve mevcut kredi ile finanse etmeyi planlıyor. Bu hamle, senetlerin planlanan vade tarihi olan 15 Nisan 2026’dan önce gerçekleşiyor.

İtfa fiyatı, borç senetlerinin erken geri ödenmesi için yaygın bir uygulama olan anapara tutarı üzerinden bir primi yansıtmaktadır. CoreCivic’in bu senetleri itfa etme kararı, borcu yönetme ve faiz giderlerini azaltmaya yönelik mali stratejisini yansıtıyor olabilir.

Yatırımcılara ve paydaşlara bu basın bülteninin bir itfa bildirimi niteliği taşımadığı tavsiye edilir. İtfanın özel hüküm ve koşulları da dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı, senet sahiplerine sağlanacaktır.

CoreCivic, kırk yılı aşkın bir süredir hükümet ortaklarına hizmet vermekte ve düzeltme ve gözaltı yönetimi, hapsetmeye yönelik konut ve konut dışı alternatifler ve hükümet gayrimenkul çözümleri dahil olmak üzere bir dizi çözüm sunmaktadır. Şirket, faaliyetlerinde yüksek kaliteli hizmet ve profesyonel standartlara olan bağlılığını vurgulamaktadır.

Bu duyuru, itfa süreci ve itfa bedelinin finansmanına ilişkin ileriye dönük beyanlar içermektedir. Bu beyanlar, gerçek sonuçların beklentilerden önemli ölçüde farklı olmasına neden olabilecek çeşitli risklere ve belirsizliklere tabidir.

Yatırımcıların bu riskleri anlamak için CoreCivic’in 31 Aralık 2023 tarihinde sona eren mali yıl için Form 10-K Yıllık Raporu da dahil olmak üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvurulara bakmaları tavsiye edilir.

Bu haber CoreCivic, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu