Teknoloji

Clubhouse’un Rakibi Spotify Live, TikTok’tan Daha Hızlı Kapanıyor

Canlı ses uygulaması Spotify Live, Spotify tarafından kapatılıyor. Bir dönemin bilinen uygulaması Clubhouse’a benzerliğiyle ses getiren Spotify Live kullanıcılarına veda ediyor. Davet ile katılım imkanı sağlayan Clubhouse uygulaması da TikTok’tan daha hızlı parlasa da hızla söndü.

Hatırlıyor musun, bir Clubhouse uygulaması vardı…

Evde kaldığımız pandemi döneminde bilinen canlı ses uygulamalarını Clubhouse ile tanıştırdık.

Öyle ki diğer sosyal medya uygulamalarında birinin bizi davet etmesini bekledik…

Clubhouse’a rakip olabilecek diğer uygulamalar revaçtaydı. Bunlardan biri de Spotify Live’dı.

Spotify Live, daha önce Spotify Greenroom olarak bilinen bağımsız bir canlı ses uygulamasıydı. Spotify, 2021’de Betty Labs’ı 62 milyon dolara satın aldıktan sonra isim değişti.

Anlaşmayı imzaladıktan sonra Spotify, işletmenin Locker Room uygulamasının adını Spotify Greenroom olarak değiştirdi.

Spotify Live uygulamasının bazı işlevleri de Spotify uygulamasına entegre edilmiştir.

Spotify Live uygulaması, içerik oluşturucuların ve abonelerin Spotify uygulamasında duyabilecekleri konuşmalara ev sahipliği yapabilecekleri bir yerdi.

Ancak bir Spotify sözcüsü, Spotify kullanıcılarının canlı sesle nasıl etkileşime girdiğini öğrendikten sonra uygulamayı kapatmaya karar verdiklerini açıkladı.

Bir Spotify sözcüsü Music Ally’e şunları söyledi: “Spotify kullanıcılarının canlı sesle nasıl etkileşime girdiğini biraz deneyimledikten ve öğrendikten sonra, Spotify Live uygulamasını sonlandırmaya karar verdik.” Spotify ekosisteminde canlı hayran-yaratıcı etkileşimler için bir gelecek olduğuna inanıyoruz, ancak öğrendiklerimize göre bu artık bağımsız bir uygulama. mantıklı değil “Sanatçılar ve hayranlar arasındaki canlı etkileşimleri kolaylaştırmak için ileriye doğru gerçeği keşfetmeye devam edeceğimiz, sanatçı odaklı ‘dinleme partileri’ kullanım durumunda umut verici sonuçlar gördük” dedi.

Aynı zamanda birçok canlı ses uygulamasının sona erdiğini de hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu