Haber

Cinayet davasında 500’den fazla mesaj gönderen hakim istifa etti

ABD’nin Oklahoma eyaletinde 2 yaşındaki çocuğun öldürülmesi davası sırasında yüzlerce mesaj gönderdiği tespit edilen hakim istifa etti. Traci Soderstrom’un yönettiği duruşmalar sırasında kürsüden en az 500 mesaj gönderdiği belirlendi.

Savcılarla alay eden ’emoji’ mesajları da gönderdiği tespit edilen Soderstrom görevinden istifa etti. Soderstrom, yerel medyayla paylaştığı istifa mektubunda, “Anayasa’yı adil, tarafsız ve etkili bir şekilde koruyacağıma söz verdim ve bunu da yaptığıma inanıyorum. Ancak insan olduğum için ben de bocaladım.”

Soderstrom, kız arkadaşının 2 yaşındaki oğlunu öldürme suçlamasıyla 2018’den beri yargılanan Khristian Tyler Martzall’ın duruşmasına nezaret ediyordu. Braxton Danker isimli çocuğun vücudunda kırık kemikler ve açık yaralar tespit edildi. Martzall’ın duruşmasında ifade veren Braxton’ın annesi Judith Danker, cinayetle suçlandıktan sonra 2019 yılında savcılarla anlaşmış ve ‘çocuk istismarına izin vermek veya buna imkan vermek’ suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu