Haber

Çatıya çıkan inek ekip çalışmasıyla kurtarıldı

AFYONKARAHİSAR’ın Şuhut ilçesinde dağ yamacına bitişik evin çatısına sıkışan inek, köylüler tarafından indirilerek sahibine teslim edildi. O anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Şuhut ilçesine bağlı Balçıkhisar köyünde hayvanlarını otlatmak için ahırdan çıkaran Mehmet Karakuzu’nun ineği, dağın yamacına bitişik komşu evin çatısına çıktı. Çatının sonuna gelindiğinde düşme tehlikesi yaşayan inek orada mahsur kaldı. Durumu fark eden köylüler, halat ve zincirlerle çatıdan indirdikleri ineği sahibine teslim etti.

İneğin çatıda mahsur kaldığı anlar köylüler tarafından görüntülendi ve sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerde bir köylünün çatıdaki ineği indirmeye çalışan 2 kişiye, “Kardeş turna getirelim mi, Şuhut var” dediği görüldü. İneğin indirilmesinin ardından Mehmet Karakuzu, muhtar Dinnur Kavak ve köylüler çatıda oluşan hasarın giderilmesi için yardım istedi. Bir gün sonra köylüler imece usulü ile Karakuzu’nun aldığı aletlerle çatıyı onardı. ‘HAYVANI BIRAKMAKTA ÇOK ZORLANDIK’ Tuğlalar aşırı derecede kırılıyor. Köylüler haber verdi. Toplu bir şekilde kaldırdık. Yükü boşaltmakta zorlandık. İlk etapta 3-4 kişiydik ama sonra ipler, zincirler yardımıyla oldukça kalabalık olduk. Hayvanı doğru tuttuk yani hayvanı. Çatı tamirinde de. “Bir tane güzel ustamız var, onu işe aldık. Ekipmanlarını elden ele tekrar kullanılabilir hale getirdik. Geçmiş olsun diyoruz” dedi.

Köylülerden Bayram Ali Yahşi, “Komşunun evine arka taraftan inekler geldi. Arka taraf dağda düz olduğu için hayvan çıktı. Bizi çağırdılar, buraya geldik, buraya geldik. Komşulara haber verdik, köyden genç arkadaşları aradık, muhtarı aradık, hep birlikte dışarı çıktık, buraya iple geldik. hayvan karşı taraftan, dağ tarafından çıkar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu