Haber

Berna Laçin, Diyanet’in 3 yıl önce yalanladığı haberi gerçekmiş gibi paylaştı

Kamuoyunda özellikle sosyal medyada bazı ünlü isimler siyasi paylaşımlarıyla dikkat çekiyor.

Muhalefetin kanaat önderi rolünü üstlenen bu isimler, ellerine geçen bilgileri defalarca doğrulamadan paylaşarak trollerin ekmeğine yağ sürüyor.

Yalanı 2020’de bildirdiler

Son durumda muhalif kimliğiyle sık sık benzer durumlara düşen oyuncu Berna Laçin, büyük bir karalama kampanyası başlattı.

Laçin, 2020 yılında T24’ün haber yaptığı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a atfedilen saçma sapan bir cümleyi anonim bir Twitter hesabından paylaştı.

Araştırmadan yalan haber paylaştı

Laçin’in paylaştığı ve T24’ün doğru olarak servis ettiği haberde, Ali Erbaş’ın “Yoksullar cennette 7. katta şehitlerin yanında olacaklar. Onlara imreneceğiz.”ifadesi yer almaktadır.

Berna Laçin de bu saçmalığı söylemiş, “Zengin olmak konusunda sert konuşuyor. Memurların nasıl zengin olabildikleri ilginç.”sözleriyle paylaştı.

Paylaşımın 3 yıl önce reddedildiği ortaya çıktı

Paylaşılan söylentinin 3 yıl önce tirajlara girdikten sonra yalanlandığı ortaya çıktı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Burak Orhan konuyla ilgili açıklama yaptı.

Bahsi geçen saçmalıkların 3 yıl önce yalanlandığını hatırlatan Orhan, şunları söyledi: “Sosyal medyadaki her paylaşımı doğru kabul ederek tweet atarsan rezil olursun Berna hanım. Buradaki açıklama troll yalanıdır. 3 Ekim 2020’de yaptığımız açıklamayla yalanlandı. Keşke araştırsaydın. doğruluğu.”sözlerini kullandı.

pazarcik-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu