Haber

9. Uluslararası Edirne Maratonu 1 Eylül’e ertelendi

Balkan Ülkeleri Dostluk Kümesi Gençlik ve SporKulüp Lideri Başkan Akdağ, 21 Nisan’da düzenlenmesi planlanan 9. Uluslararası Edirne Maratonu’nun 1’incisini gerçekleştirdi. Eylül tarihine ertelendiğini duyurdu. Akdağ, “Bu güncellemenin altında birkaç temel neden var. Birincisi, ülkemiz bir oy İkincisi ALES sınavı, üçüncüsü ise Edirne Maratonu olduğu için hassas olduğumuz konular var. “Bu maratonun tarihinin değişmesindeki en temel etkenimiz, sporcu ekonomisini önemseyen, sporcu dostu bir maraton olmamızdır” dedi.

Balkan Ülkeleri Dostluk Kümesi Gençlik ve Spor Kulübü Lideri Önder Akdağ, bugün Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında 9. Uluslararası Edirne Maratonu tarihinin ertelendiğini duyurdu. Akdağ şunları söyledi:

“Sporcu Ekonomisine Önem Veren Bir Maratonuz”

Akdağ şunları söyledi:

“Atletizm Federasyonu takvimine başvurumuzu 2023 Eylül ve Ekim aylarında yapıyoruz. Tabii o dönem YÖK’ün sınav takvimi belli değil, şehirdeki aktivite takvimi de belli değil ve doğal olarak bu tür değişikliklerin yapılmasına ihtiyaç var. ALES sınavı 21 Nisan’da açıklandı. Çok geç olmadan bu yılki maraton takvimimizi 1 Eylül 2024 olarak güncelledik. Bu güncellemenin altında birçok temel neden var. Öncelikle ülkemiz bir seçim sürecinden geçiyor. İkincisi ALES sınavı, üçüncüsü de Edirne Maratonu olarak hassas olduğumuz konular var. Maratonun tarihindeki en önemli değişiklik bu. “Bizim asıl unsurumuz sporcu dostu bir maraton olmamızdır. ve sporcu ekonomisini önemsiyor. 21 Nisan’da üniversiteler açılıyor, maalesef kredili yurtlarda sporculara konaklama olmayacak ama eylül ayında üniversiteler kapatılacak ve tüm sporcular 30 TL ücret karşılığında Kredi Yurtlarda kalma imkanına sahip olacak.”

Kaynak: ANKA / Yerel

elbistan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu