Yaşam

24. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali 2 Haziran’da başlıyor

Bu yıl 24’üncü kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, 2-7 Haziran 2024 tarihlerinde sinemaseverlerle buluşacak.

“Şiddet ve Sinema” mottosuyla düzenlenecek festival kapsamında 3 Haziran’da düzenlenecek ilk törende, festivalin ‘Yaşam Boyu Onur Ödülleri’ ve ‘Vefa Ödülü’ sahiplerine verilecek.

‘Yaşam Boyu Onur Ödülleri’ oyuncular Erkan Can, Derya Alabora ve Mehmet Kurtuluş’a verilirken, ‘Vefa Ödülü’ ise Aliye Rona ve Avni-Belkıs Dilligil olarak Dilligil ailesine takdim edilecek. Çiçek Dilligil, ödülü ailesi adına alacak.

JÜRİ ÜYELERİ BELLİ OLDU

Boran Kuzum, Tolga Örnek, Cengiz Bozkurt, Gülper Özdemir, Mehmet Özgür, Fırat Tanış, Murat Şeker, Onur Tuna, Hakan Haksun, Özay Fecht, Şebnem Schaefer gibi isimlerin de katılacağı festivalin jüri üyeleri de açıklandı. 3 farklı kategoride jürilik rolünü üstlenecek isimler şu şekilde:

Kısa Film Jürisi: Gülçin Willhelm, Nicole Werth, Paula Laier
Belgesel Film Jürisi: Aydın Orak, Feride Çetin, Merve Kuş Mataracı
Uzun Metraj Jürisi: Özay Fecht, Klaus-Peter Roth, Brigitte Kramer, Susanne Jager, Erika Surat Andersen

FİNALE KALAN FİLMLER AÇIKLANDI

Festivaldeki 4 farklı kategoride finale kalan filmler ise şu şekilde:

Uzun Metraj: “Açık Kapılar Ardında”, “Aniden”, “Bir Gün 365 Saat”, “Cam Perde”, “Karganın Uykusu”, “LCV”, “Sanki Her Şey Biraz Felaket”, “Son Akşam Yemeği”, “Yüzleşme”

Belgesel Filmler: “Beyaz Dağın Çocukları”, “Aşk, Ateş ve Anarşi Günleri”, “Beş Şehir: Ankara”, “Oyun Bitti”, “Ben Onların Peşindeyim”, “Közüngü”, “Anlatsam Film Olur”, “Rodakis’i Ararken”, “Daralma”, “Iska”, “Duvar”, “Bakmadan Geçemediklerim”, “Ceviz’in Altında

Kısa Film – Türkiye : “Gözlerin”, “Hayallerin Ötesinde”, “Hayırlı Olsun Ziyareti”, “Magus Baba’nın Mavi Maymunu”, “İnsan Örtüsü”, “Ben Sen O Biz Siz Onlar”, “Tempus”, “Yüzyüze”, “Çamaşır İpi”, “Kuşlar İşer Mi?”, “Onlar İçin İmroz”

Kısa Film- Almanya: “Haymatlozigkeit”, “Inside the Box”, “Holy Fire”, “Celluloid”, “Amygdala”, “Papilio”, “Voi”, “Greenhouse Studies”, “Aida”

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu